budowa domu parterowego z użytkowym poddaszem Czerniewice - Oferta nr 72101 - Oferteo.pl

budowa domu parterowego z użytkowym poddaszemCena do uzgodnienia

WITAMY i ZAPRASZAMY:)

Szanowni Państwo,

FIRMA DOMIKON Sp. z o.o. buduje całoroczne domy w systemie prefabrykowanego szkieletu drewnianego - 16 lat doświadczenia, ponad 130 realizacji w POLSCE i za granicą, zadowoleni Klienci...:)


Proszę zapoznajcie się Państwo z poniższym materiałem informacyjnym a zapewniam, że nie będziecie już więcej szukać innej firmy, która wybuduje WASZ WYMARZONY DOM! Poniżej artykuł o tym jaki dom wybrać: parterowy, parterowy z użytkowym poddaszem, czy piętrowy?

DOMY SZKIELETOWE – jaki dom wybrać

Powszechnie przyjmuje się, że firma budowlana wyceniając dom czy inny obiekt budowalny kieruje się przyjętą z góry ceną metra kwadratowego, która przemnożona przez ilość metrów kwadratowych dla powierzchni użytkowej czy po podłodze (netto) danego domu stanowi o cenie całej inwestycji. Może niektóre firmy budowlane dla uproszczenia stosują taką metodologię, ponieważ różnicę w cenie metra kwadratowego, w przypadku domów bardziej skomplikowanych, pozwala im wyrównać stosunkowo wysoka marża. Niemniej jednak jeśli dana firma budowalna chce trzymać się zasady stałej niskiej marży, aby móc przedstawiać Klientowi atrakcyjną ofertę, to wycena takiego domu zawsze zależy od konkretnego projektu. Obrazując to najprościej, wycena zależy od tego jak ten dom wygląda i jakie funkcje spełnia.

PORÓWNANIE: DOM PARTEROWY BEZ UŻYTKOWEGO PODDASZA CZY Z UŻYTKOWYM PODDASZEM

Podstawowym kryterium cenowym jest rodzaj domu, bowiem inny będzie koszt domu piętrowego, parterowego z użytkowym poddaszem czy też parterowego bez użytkowego poddasza. Zasada jest taka, że cena metra kwadratowego domu piętrowego i domu parterowego z reguły będzie wyższa niż domu z użytkowym poddaszem. Innymi słowy domy z użytkowym poddaszem będą przy tej samej powierzchni netto (po podłodze) tańsze od domów parterowych czy piętrowych biorąc do porównania domy o podobnych bryłach, rodzaju dachu i kącie jego nachylenia. Dlaczego tak jest? Zacznijmy od porównania najczęściej spotykanego: dom parterowy bez użytkowego poddasza oraz dom parterowy z użytkowym poddaszem. Tutaj różnice cenowe są uzależnione od kilku czynników. Jeżeli weźmiemy 2 domy o tej samej powierzchni netto, z czego jeden jest parterowy a drugi z użytkowym poddaszem, to łatwo zauważyć, że powierzchnia zabudowy domu parterowego jest z reguły prawie dwa razy większa niż domu z poddaszem. Jest tak dlatego, że w domu parterowym wszystkie pomieszczenia, w tym salon, kuchnia, łazienka/ łazienki oraz co najważniejsze - sypialnie mieszczą się na tym samym poziomie – na parterze. W domu z użytkowym poddaszem z reguły wszystkie sypialnie i jedna z łazienek mieszczą się na poddaszu. Stąd wynikają różnice w koszcie całego domu oraz metra kwadratowego jego powierzchni. Dom parterowy wymaga dużo większej powierzchni fundamentów – najczęściej dwa razy tyle co dom z poddaszem użytkowym. W domu parterowym wszystkie ściany są w pełnej wysokości tj. np. 2,85 m, w domu z poddaszem ściana zewnętrzna nad stropem, tzw. ściana kolankowa ma zazwyczaj wysokość 1m; mniejszą powierzchnię mają też ściany wewnętrzne na poddaszu. W związku z tym koszt ścian ma kluczowe znaczenie dla ceny całego domu – w domu z poddaszem łączna powierzchnia wszystkich ścian jest znacznie mniejsza niż w domu parterowym. Kolejna kwestia to powierzchnia dachu i związana z tym ilość m2 dachówki, ilość rynien i obróbek blacharskich, nakładu pracy. Dom parterowy ma znacznie większą powierzchnię dachu niż dom z poddaszem użytkowym, zakładając podobny typ dachu oraz kąt jego nachylenia. To wpływa znacząco na cenę. W domu parterowym jest też zazwyczaj więcej okien fasadowych i o łącznie większej powierzchni, co również wpływa na podwyższenie ceny.
W opisanej powyżej regule jest jeden wyjątek odwrócenia tej zasady. Do tej pory do porównania zakładaliśmy domy o podobnej bryle – np. z dachem dwuspadowym o podobnym kącie jego nachylenia. Jest też taka możliwość, że dom parterowy od domu z użytkowym poddaszem będzie tańszy za całość i za metr kwadratowy powierzchni netto.

Taka sytuacja będzie miała miejsce wtedy gdy dom z użytkowym poddaszem będzie posiadał bardzo skomplikowaną konstrukcję dachu – np. dach wielospadowy z licznymi lukarnami oraz balkonami, a na parterze z wykuszami. Dla przypomnienia lukarna to pionowe okno balkonowe, lub okienko na dachu doświetlające poddasze, a wykusz to wystający z lica elewacji fragment budynku poszerzający przylegające wnętrze.

PORÓWNANIE: DOM PARTEROWY CZY PIĘTROWY

Dom jedno-piętrowy z uwagi na pełną wysokość ścian 2,85m na parterze jak i na piętrze jest przy tej samej powierzchni po podłodze droży od domu parterowego z użytkowym poddaszem ponieważ ma więcej powierzchni ścian. Dom piętrowy w porównaniu do domu parterowego bez użytkowego poddasza przy tej samej powierzchni powinien być tańszy ponieważ oszczędzamy na wielkości fundamentów i dachu – ich powierzchnia jest mniejsza ponieważ w pionie mamy dwie kondygnacje zachowując połowę powierzchni zabudowy i dachu.

INNE CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA CENĘ DOMU

Poza rodzajem budynku, kształtem bryły i rodzajem dachu, na cenę domu ma wpływ jeszcze szereg innych czynników. Jednym z nich są zastosowane do budowy materiały budowlane. Dom będzie tańszy w budowie jeśli wykonawca skorzysta z tańszych materiałów dostarczonych przez zupełnie nieznanych lub mniej znanych producentów. Wtedy jednak trzeba się liczyć również z mniejszą trwałością budynku oraz gorszymi warunkami gwarancyjnymi. Można zastosować materiały średniej klasy i w miarę znanych, tj. sprawdzonych producentów - wtedy dom uzyska cenę rynkową, lub zastosować materiały z najwyższej półki bardzo renomowanych i prestiżowych producentów - wtedy cena domu przekroczy ramy cenowe przyjęte dla standardu rynkowego.
Warto w tym miejscu przyjrzeć się jednej z firm, która jest producentem domów prefabrykowanych na bazie ciężkiego drewnianego szkieletu niemieckiego. Firma Domikon Sp. zo.o., bo o niej tu mowa, nie uznaje kompromisów w przypadku podstawowego materiału budowlanego do budowy tego typu domów, jakim jest drewno. Ten materiał musi być najwyższej jakości, ponieważ to on gwarantuje stabilność i trwałość konstrukcji budynku, a dzięki takiej jakości firma może udzielić nawet 30 –letniej gwarancji na jego konstrukcję. Sposób obróbki termicznej drewna (suszenie komorowe) oraz fizycznej (czterostronne struganie i fazowanie na rantach) zabezpiecza to drewno przed zniekształcaniem się już w gotowym budynku. Drewno konstrukcyjne o symbolu KVH, które DOMIKON sprowadza z Austrii lub Niemiec jest też pozbawione szkodników, odpowiednio wysuszone do wilgotności ok 14% i dlatego pozbawione substancji odżywczych dla potencjalnych nowych szkodników. To drewno już zamontowane w konstrukcji ścian czy dachu nie pęka, nie strzela, nie wypacza się, tak jak to ma miejsce w przypadku nawet wysezonowanego drewna polskiego.
Pozostałe materiały do budowy domu jak okna fasadowe i dachowe, płyta OSB, płyta gipsowo-kartonowa (g-k), wełna mineralna wewnętrzna (miękka) i zewnętrzna (elewacyjna-twarda), tynk strukturalny, dachówka, rynny, materiały do instalacji elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, itd. w firmie DOMIKON pochodzą od renomowanych firm polskich. Są to dobrej jakości materiały ze średniej półki cenowej, a więc nie zrujnują budżetu potencjalnego Inwestora.
W tym miejscu warto dodać, że na cenę domu mogą mieć wpływ również alternatywne materiały zastosowane w budowie. Chodzi tutaj na przykład o materiały ekologiczne, lub których zastosowanie jest po prostu modne. Może to dotyczyć np. materiału termoizolacyjnego: wełna drzewna lub skrajnie ekologiczna słoma zamiast wełny mineralnej. Na elewację budynku możemy zastosować zamiast tynku np. okładzinę z drewna, cegły klinkierowej lub kamienia. Wtedy nasz dom uzyska niepowtarzalny charakter - ma to jednak swoją cenę.

DOMY SZKIELETOWE – JAK TO SIĘ WYCENIA

Na początku tego artykułu była mowa o firmach, które stosują stałą cenę za metr kwadratowy, a wycena takiego budynku polega na przemnożeniu ceny za m2 oraz jego powierzchni. Można zastosować inne podejście – tak, aby cena była odzwierciedleniem prawdziwych nakładów na materiały i na wykonaną pracę za konkretny budynek. Aby zastosować takie indywidualne podejście wycenę konstruuje się w sposób odwrotny od powszechnie przyjętego. W firmie DOMIKON na przykład, do przygotowania wyceny konkretnego domu potrzebne są zwymiarowane rysunki rzutów poziomych budynku (parteru, poddasza, piętra), przekrój poprzeczny oraz widok jego elewacji z 4 stron. Następnie dział przygotowujący wyceny, dla każdego budynku indywidualnie, dokonuje tzw. obmiarów ścian zewnętrznych i wewnętrznych, liczy powierzchnię fundamentu i dachu, oblicza powierzchnię tynkowanej elewacji. Do wyceny osobno oblicza się potrzebną ilość m2 dachówki i niezbędnego orynnowania, ilość i wielkość okien oraz wiele innych indywidualnych cech budynku. Reasumując punktem wyjścia do wyceny nie jest ilość m2 powierzchni domu ale min. ilość m2 powierzchni ścian, dachu czy fundamentu.

DOMY SZKIELETOWE – WYCENA POD KLUCZ

Aby precyzyjnie móc wyliczyć koszty wykończenia domu „pod klucz” potrzeba poznać oczekiwania i potrzeby Inwestora oraz przedstawić mu możliwości wyboru materiałów wykończeniowych. Ponieważ wybór ten jest to, poza aspektem finansowym, głównie kwestia gustu, to jedynie podczas spotkania w siedzibie firmy, można je zaprezentować w katalogach, w próbkach czy konkretnych rozwiązaniach oraz doradzić te najbardziej odpowiednie pod względem jakościowym i cenowym.
Wyceniając standard „pod klucz” trzeba liczyć od ok. 500-1000 zł/m2 w zależności od wybranych materiałów wykończeniowych oraz projektu (wielkość powierzchni, parterowy czy z użytkowym poddaszem, itp.). Wg standardów firmy DOMIKON wykończenie domu „pod klucz” obejmuje: szpachlowanie i malowanie ścian, posadzki na podłogi (panele, płytki, wykładzina dywanowa, parkiet, deski drewniane), drzwi wewnętrzne z ościeżnicami, parapety wewnętrzne, schody na piętro, bramę garażową, biały montaż w łazienkach, osprzęt elektryczny (gniazdka, włączniki). W pierwszej wycenie przygotowywanej dla Klienta nie jest ujęte również urządzanie źródła ciepła (np. piec gazowy/na paliwo stałe, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne), ponieważ do ustalenia tego jest wymagane spotkanie i omówienie poszczególnych rozwiązań, aby wybrać dla danego domu to najbardziej korzystne. Firma DOMIKON może wykonać indywidualny projekt architektoniczny wraz z projektami instalacji oraz jego adaptację do działki. Z instalacji dodatkowych można wykonać instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, odkurzacz centralny, instalację pompy ciepła oraz studnię, szambo czy oczyszczalnię ścieków, itp.Jeśli życzą sobie Państwo przygotowanie wyceny Państwa domu w technologii prefabrykowanej na bazie ciężkiego niemieckiego szkieletu drewnianego (stabilność jak dla domu murowanego, trwałość na 100 lat, do 70% oszczędności na kosztach ogrzewania, dom w 3 miesiące, kompleksowe wykonanie, 30 lat gwarancji, 14 lat doświadczenia, 130 zadowolonych Klientów!) proszę na adres e-mailowy: a.lawa@domikon.pl (tel. +48 531113600) przysłać zapytanie o wycenę projektu wraz z podaniem linku internetowego do wybranego projektu gotowego lub dla projektu indywidualnego: rzuty (parteru i poddasza/piętra – jeśli jest), przekrój poprzeczny budynku, widok elewacji budynku z 4 stron oraz jeśli jest - zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej. Wycena jest bezpłatna.

STRONA INTERNETOWA: www.domikon.pl

PREZENTACJA FIRMY: http://www.youtube.com/watch?v=o_6cpFYJRBs

CO NAS WYRÓŻNIA:

http://www.domikon.pl/Innowacyjnosc_technologii_firmy_DOMIKON,Innowacyjnosc-technologii-firmy-DOMIKON

Ciężka technologia prefabrykowana niemiecka:

1. Nasze dachy są kryte dachówką cementową lub ceramiczną, ponieważ ona dzięki swojemu ciężarowi wzmacnia cały budynek, przez to konstrukcja jest stabilna i trwała jak dla domu murowanego; taka dachówka stanowi też izolację akustyczną oraz termiczną dla poddasza użytkowego. Preferujemy takie rozwiązanie w odróżnieniu np. od zastosowania blachodachówki, która jest głośna przy opadach atmosferycznych a także nagrzewa się w lecie powodując wzrost temperatury na poddaszu użytkowym.
2. Stosujemy wylewki betonowe na poddasze – ok. 6 ton betonu – dlaczego? Ponieważ możemy to zrobić – konstrukcja zniesie takie obciążenie – wylewka dodatkowo dociąża i stabilizuje konstrukcję budynku, a przy tym powoduje znaczną redukcję hałasu – budynek jest doskonale wyciszony, dzięki wielu warstwom z różnych materiałów o różnych gęstościach umieszczonych w stropie : beton – 50mm, styropian 50mm, płyta OSB 18 mm, wełna mineralna 50mm, przestrzeń powietrzna 150mm, płyta G-K 12mm; wyciszone są też ściany zewnętrzne oraz działowe;
3. Nie stosujemy polskiego drewna z tartaku, sezonowanego - stosujemy tylko najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH, suszone komorowo czterostronnie strugane i fazowane na krawędziach - sprowadzane z Niemiec lub z Austrii;
4. Stosujemy przestrzeń instalacyjną w ścianie konstrukcyjnej, to zabezpiecza folię paraizolacyjną przed nadmierną perforacją, powoduje odpowiednie odparowanie wilgoci, jest dodatkową warstwą termoizolacyjną dla budynku, umożliwia łatwy montaż, rozbudowę i ewentualną naprawę wszelkich instalacji;
5. Grube belki konstrukcyjne i odpowiednia termoizolacja stanowiąca blisko 80% grubości ściany przekłada się na doskonałe właściwości energooszczędne budynku – do 70 % redukcji kosztów ogrzewania oraz do 70% redukcji CO2 w stosunku do domu murowanego.
6. Dom w standardzie deweloperskim powstaje w 3 miesiące włącznie z fundamentem i wszystkimi instalacjami. Na życzenie Klienta wykonujemy dom w standardzie POD KLUCZ, co zajmuje dodatkowo 1 miesiąc.
7. Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy. Inwestor nie musi kontrolować poszczególnych ekip, czuwać nad harmonogramem prac, o to wszystko troszczy się DOMIKON.

Nagrody i certyfikaty Domikon
 EUROCERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI FIRMY 2007
 GAZELE BIZNESU 2009
 WIKTORIA ZNAK JAKOŚCI PRZEDSIĘBIORCÓW 2011 i 2012 – AMBASADOR MARKI

Zdjęcia nagród przyznanych DOMIKON dostępne pod linkiem: http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/NAGRODYDOMIKON

Przyświeca nam 5 podstawowych zasad:

1.Jesteśmy wiarygodni: zadowoleni Klienci + Nagrody
+ubezpieczenie OC na budowany dom
2.Budujemy domy kompleksowo: od A (projektu) do Z (pod klucz)
3.Lubimy wyzwania: nie ma dla nas trudnych projektów
4.Najważniejsza jest jakość: dbamy o całość i o detale
5.Szanujemy naszych Klientów i siebie

Linki do zdjęć DOMIKON:

DOMIKON REALIZACJE: http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/DOMIKONREALIZACJE

DOMIKON ZAKLAD PRODUKCYJNY:
http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/DOMIKONZAKADPRODUKCYJNY

PRZEKROJE SCIAN: http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/PRZEKROJESCIAN

REALIZACJA 1: http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/REALIZACJA1

REALIZACJA 2:
http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/REALIZACJA2

REALIZACJA 3:
http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/REALIZACJA3

REALIZACJA 4:
http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/REALIZACJA4

REALIZACJA 4 WYKONCZENIE WNETRZ:
http://picasaweb.google.com/DOMIKON.PL/REALIZACJA4WYKONCZENIEZapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.domikon.pl ;

Czekamy na kontakt od Państwa w celu dalszych ustaleń.

Pozdrawiam serdecznie

Anna Ława
DOMIKON SP. Z O.O.
ul. Parkowa 2, 97-216 Czerniewice
tel.: +48 531113600; tel: +48 12 395-31-12
KRS 0000205293 - Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział KRS
NIP: 773-23-00-662; REGON: 592281380 Kapitał zakładowy 51 000 PLN
BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3800 0011 5862
www.domikon.pl ;

Polska, Czerniewice, woj. łódzkie
DOMIKON
do uzgodnienia
3 miesiace stan deweloperski 4 miesiące - pod klucz
1 szt.
30 lat
EUROCERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI FIRMY 2007; GAZELE BIZNESU 2009; WIKTORIA ZNAK JAKOŚCI PRZEDSIĘBIORCÓW 2011 i 2012 – AMBASADOR MARKI
Czerniewice k. Tomaszowa Mazowieckiego, łódzkie
DOMIKON
 
 


Liczba wyświetleń strony: 7470